Матеріально-технічна база

Фонд кафедри технологій у рослинництві та захисту рослин включає:

Одну лекційну аудиторію (А38), розраховану на 100 студентів яка оснащена новими меблями з персональним місцем для кожного студента, має всі необхідні сучасні технічні засоби (комп’ютер, відео та аудіо забезпечення, інтернет, Wi-Fi) для проведення лекцій, конференцій, семінарів тощо.

П’ять аудиторій для лабораторно-практичних занять (А39, А41, А45, А46, А47), які оснащені сучасними технічними засобами (мультимедійне обладнання, вільний доступ до мережі інтернет та Wi-Fi), науково-методичною літературою, стендами, табличним матеріалом необхідним для проведення занять. Крім того аудиторія 47 обладнана у вигляді конференц зали має засоби для друку та копіювання. По периметру аудиторії знаходиться 10 персональних комп’ютерних місць.

Кабінети викладачів (А37, А40, А48) забезпечені комфортними умовами праці, кожен викладач має доступ до мережі інтернет, Wi-Fi, робочі місця оснащені персональними ПК з можливістю працювати дистанційно, для проведення занять, конференцій тощо.

Лабораторія з насіннєзнавства та контрольно-насіннєвого аналізу (А43). Лабораторія оснащена приладами, технікою та технічними засобами необхідними для визначення посівних якостей насіння.

За кафедрою закріплено три сівозміни на дослідному полі, загальною площею 16 га, розсадник польових та кормових культур площею 0,5 га та 0,5 га під картоплею в ботанічному саду БНАУ.

https://btsau.edu.ua/uk/content/materialno-tehnichna-baza-kafedry-tehnologiy-u-roslynnyctvi-ta-zahystu-roslyn

 

Фонд кафедри генетики, селекції і насінництва сільськогосподарських культур включає:

Одну лекційну аудиторію (А14), розраховану на 100 студентів, яка оснащена меблями, має відео та аудіо забезпечення, інтернет, Wi-Fi) для проведення лекцій, конференцій, семінарів тощо.

Одна аудиторія (А17) для лабораторно-практичних занять селекції і генетики з дисциплін «Генетика», «Селекція та насінництво польових культур», «Первинне насінництво польових культур», яка оснащена сучасними технічними засобами (мультимедійне обладнання, вільний доступ до мережі інтернет та Wi-Fi), науково-методичною літературою, стендами, селекційно-генетичним матеріалом рослин сільськогосподарських культур,  необхідним для проведення занять.

Кабінети викладачів (А18, А20) забезпечені комфортними умовами праці, кожен викладач має доступ до мережі інтернет, Wi-Fi, робочі місця оснащені персональними ПК з можливістю працювати дистанційно, для проведення занять, конференцій тощо.

Міжкафедральна науково-навчальна лабораторія «Біотехнологія рослин» (загальна площа 160 м2) оснащена приладами, технікою та технічними засобами необхідними для проведення лабораторно-практичних занять з дисциплін «Біотехнологія рослин» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та з дисципліни «Біотехнологія та генетична інженерія» – для здобувачів другого  (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 201- «Агрономія».

В лабораторії також проводяться фундаментальні і прикладні дослідження з одержання через культуру in vitro оздоровленого садивного матеріалу від вірусних інфекцій плодово-ягідних культур. 

За кафедрою закріплено чотирипільну селекційну сівозміну (віко-овес, ячмінь, гірчиця на зерно, пшениця м’яка озима) на дослідному полі НВЦ Білоцерківського НАУ, загальною площею 3 га, площа кожного поля становить 0,75 га. На полі з пшеницею м’якою озимою висіваються селекційні розсадники: вихідного матеріалу, гібридний, доборів, сортовипробування, колекційний для проведення навчальної практики та наукових  досліджень.

Навчальна практика з «Плодівництва» та «Овочівництва»  поводиться в ботанічному саду БНАУ, де розміщенні багаторічні насадження плодових порід, ягідних та овочевих культур, які включають наступні:

  • Кісточкові – слива, абрикос, персик, нектарин, вишня;

  • Зерняткові – яблуня, груша;

  • Ягідні – ожина, малина, смородина, виноград;

  • Горіхоплідні – фундук;

Площа насаджень плодових насаджень складає близько 1 га.

Також є плодовий розсадник зерняткових і кісточкових культур на сіянцевих і вегетативних підщепах для проведення навчальної практики з окулірування та прийомів догляду за саджанцями площею 0,15 га. 

 

На дослідній ділянці площею близько 0,05га висаджується колекція різних сортів і гібридів овочевих культур, а саме:

  • Коренеплідні – столовий буряк, морква, петрушка, селера, редиска, редька;

  • Цибулинні – цибуля ріпчаста,  порей, шалот, озимий часник;

  • Плодові – помідори, баклажани, перець,  фізаліс, огірки, кабачки, патисони, гарбузи, кавуни, дині, боби, квасоля, кукурудза цукрова, горох овочевий;

  • Зеленні – кріп, салат, шпинат, рукола, мангольд, селера, петрушка, фенхель;

  • Капустяні – капуста білоголова, капуста червоноголова, кольрабі, капуста цвітна, капуста савойська.

Багаторічні – спаржа, артишок, батун, шніт,  естрагон, м’ята перцева, ревінь, щавель.

https://btsau.edu.ua/uk/content/materialno-tehnichna-baza-0

 

Фонд кафедри землеробства, агрохімії та ґрунтознавства включає:

Ресурсний центр (комп'ютерний клас) аудиторія № 58, яка оснащена: 

1.Системний блок А4-3000/DDR3 204Mb/500Gb  9  шт.

2.Монітор  TFT 19 “Philips 196V3LSB LED Black 5 ms  9 шт.

3.Клавіатура Genius SlimStar 120 USB Black  9 in/

4.Маніпулятор Genius Xscroll  9 шт.

5.Комутатор D-Link 24-port  1 шт.

6.Телевізор Toshiba 1 шт.

7.Принтер Samsung ML 1450  1 шт.

8.Проектор портативний М 2660  1 шт.

9.Мережевий фільтр Sven Optima 1,9  5 шт.

10. Internet, WI-FI.

Три аудиторії для лабораторно-практичних занять (52, 74, 76), які оснащені сучасними технічними засобами (мультимедійне обладнання, вільний доступ до мережі інтернет та Wi-Fi), науково-методичною літературою, стендами, табличним матеріалом необхідним для проведення занять.

Кабінети викладачів (51,53,54,55,59) забезпечені комфортними умовами праці, кожен викладач має доступ до мережі інтернет, Wi-Fi, робочі місця оснащені персональними ПК з можливістю працювати дистанційно, для проведення занять, конференцій тощо.

Бібліотечний фонд кафедри землеробства, агрохімії та ґрунтознавства забезпечують потреби студентів і науково-педагогічних працівників у підручниках, навчальних посібниках, наукових виданнях.

Науково-педагогічними працівниками кафедри також ведеться велика робота з поповнення навчально-методичної бази літературою. На кафедрах за останні роки підготовлені і видані науково-педагогічними працівниками ряд методичних вказівок до виконання лабораторно-практичних робіт з відповідних курсів. Семінарські, лабораторні та практичні заняття, виконання курсових проектів і дипломних робіт забезпечені методичними вказівками і посібниками. Самостійна робота здобувачів вищої освіти забезпечена контрольними роботами і тестами.

Лабораторія агрохімічного аналізу ґрунтів та діагностики рослин. Лабораторія оснащена приладами агрофізичних і агрохімічних показників родючості ґрунту та проведення листкової діагностики сільськогосподарських культур.

За кафедрою закріплено чотири п’ятипільні сівозміни на дослідному полі загальною площею 17,2 га, де налічується 960 ділянок.

https://btsau.edu.ua/uk/content/materialno-tehnichna-baza-1

  • Згідно меморандуму про науково-технічну, дослідницька та демонстраційну співпрацю укладену з ТОВ «Сингента» та Білоцерківським національним університетом здобувачі вищої освіти спеціальності «Агрономія» користуються матеріально-технічною базою компанії для здобуття та закріплення практичної (професійної) підготовки у науковій лабораторії, проходячи навчання та стажування з метою застосування здобутих знань на виробництві.


Матеріально-технічна база наукової лабораторії ТОВ «Сингента»

Міжкафедральна навчально-наукова лабораторія "Біотехнології рослин"

Особливі умови БНАУ

Наукове обгрунтування технологій вирощування сільськогосподарських культур зерно-просапної сівозміни за органічного виробництва

Навчальні аудиторії

Агробіотехнологічний факультет БНАУ

Наукова бібліотека, конференц-зал, актовий зал, їдальня, спортивні майданчики, гуртожитки, кафедра військової підготовки, укриття

Матеріально-технічне забезпечення освітнього процесу
Агробіотехнологічного факультету спеціальності 201 Агрономія